Vilniaus Dievo apvaizdos bažnyčios istorija

/2024·02·15
Rajono

Keliaujant po Vilkpėdę pėsčiomis, Gerosios vilties gatvėje neabejotinai pastebėsite iš kitų pastatų ryškiai išsiskiriančią bažnyčią. Tai neogotikinio stiliaus, vienanavė Vilniaus Dievo apvaizdos bažnyčia, kuri buvo pastatyta ir pašventinta 1913 m.

 

Ją suprojektavo žymus Vilniaus architektas Antanas Vivulskis, o statė kunigas Karolis Lubianec. Visgi jų kruopščiai statyta bažnyčia ne visuomet buvo tiesioginiai maldos namai. Po įrengimo Dievo apvaizdos bažnyčia buvo naudojama Gerosios Vilties gatvėje įsikūrusiems vaikų namams aptarnauti, o 1918 m. našlaičių namuose gyveno kiek daugiau nei 500 vaikų.

 

1925 m. bažnyčios valdymą perėmė vienuoliai seleziečiai ir ją valdė iki pat 1948 m., kol maldos namų patalpos sovietų okupacijos metais tapo valstybinio dramos teatro dekoracijų sandėliu.

 

Tik 1961 m. Dievo apvaizdos bažnyčia buvo grąžinta tikintiesiems, o joje lietuvių ir lenkų kalbomis pamaldos laikomos iki šiol. Šiuo metu tai vienintelė Vilkpėdėje veikianti katalikų bažnyčia. Nepraleiskite progos į ją pasižvalgyti ar net užsukti į vidų!

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai