Vilkpėdės istorijos takais

/2024·02·09
Rajono

Tęsiame pasakojimą apie Vilkpėdės istoriją.

XVIII a. pabaigoje Vilkpėdėje stovėjo vos keletas namų su keliomis dešimtimis gyventojų. Ir tik 1862 m. per Vilkpėdę nutiesus geležinkelio liniją Peterburgas–Varšuva čia pradėjo skverbtis naujakuriai bei didesnės civilizacijos apraiškos.

Viena iš ryškiausių – 1912 m. čia buvo pastatyta žymioji geležinkeliečių ligoninė, kurioje žymus chirurgas Borisas Efrosas 1958 m. atliko pirmąją ir sėkmingą širdies operaciją Lietuvoje. O iki II-ojo pasaulinio karo čia buvo įsikūrusios kelios plytinės, stovėjo malūnas, odų dirbtuvė, tekstilės fabrikas bei driekėsi tiesus kelias į Trakus – dabar šį kelią žinome Savanorių prospekto pavadinimu.

II-ojo pasaulinio karo pabaigoje per Vilkpėdę iš Vilniaus traukiantis Vokietijos kariniams daliniams, rajonas smarkiai nukentėjo nuo sovietų armijos bombardavimų. XIX a. vidurys tai naujosios Vilkpėdės pradžia, nuo tada čia, vienas po kito pradėjo dygti gyvenamieji namai, steigtis naujos pramonės įmonės, o 1965-aisias čia buvo atverta didžiausia Lietuvoje koncertų bei įvairaus pobūdžio renginių vieta – Vingio parko estrada!

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai