Vilkpėdės istorija

/2024·01·05
Rajono

Manoma, kad Vilkpėdės vardas pirmą kartą buvo paminėtas XIV a. (jo kilmės istoriją pasakosime sekančiame įraše). O pirmieji gyventojai šioje teritorijoje kūrėsi daugiau nei prieš 3 tūkstančius metų (❕) – archeologai šalia dabartinės šiluminės elektrinės teigia radę poledynmečio gyvenvietės pėdsakų, kurie rodo, jog tuometiniai gyventojai daugiausiai vertėsi medžiokle bei augalinio maisto rinkimu.

XIV a. Vilkpėdės teritorija dar priklausė didžiajam kunigaikščiui ir tik XIV a. pabaigoje Jogaila šias apylinkes padovanojo Vilniaus vyskupui. O teritoriją valdę jėzuitai, 1529 metais šioje vietovėje leido įsikurti plytinei, kuri buvo atspirties taškas vystytis ir steigtis daugybei pramonės bei kitų žmonių traukos objektų.

Taigi, jau nuo XVI amžiaus pradžios šis rajonas verda intensyviu gyvenimu ir jo augimo pabaigos dar toli gražu nesimato. Tiesą sakant, vieša paslaptis – čia plyti neįtikėtinai didelis potencialas.  Būtent čia plėtojamas ypatingas ir charakteringas reVINGIO projektas, įsiliesiantis į naują augančios Vilkpėdės veidą.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai