Nuo vilko sprukusi atsidūrė Vilkpėdėje

/2024·02·28
Rajono

Kaip geriau įamžinti rajono legendas, jei ne ilgus amžius menančiomis skulptūromis?


2015 m. birželio 4 dieną ant kalnelio šalia Vilkpėdės ligoninės buvo atidengta ši „Ožkos ant akmens” skulptūra, kuriai pamatus padėjo įdomi rajono legenda.

Amžininkai teigia, jog tuometinis Vilkpėdės kaimas kūrėsi prie švento akmens su vilko pėda. Tačiau iki šių dienų jis neišliko, nes apie 1937 m. buvo suskaldytas gabalais ir panaudotas gatvės grindiniui kloti. Plačiau apie šią legendą pasakojome praeitame #GalioPasakoja įraše. Laimei, skulptorius Kęstutis Musteikis ir architektas Henrikas Žukauskas nusprendė legendą atkurti ir ją įamžinti, vėlgi – akmenyje.

Skulptūrinę kompoziciją sudaro daugiau nei 8 tonas sveriantis rausvo granito riedulys, ant kurio iškalta Vilkpėdės legenda, o viršuje išdidžiai ant savo galinių kojų stovi nuo vilko sprukusi juoda ožkaitė. Ar jau buvote iš arčiau apžiūrėti šios skulptūros ir savo akimis perskaityti Vilkpėdės istoriją?


Gyventi legendomis ir gamtos lobiais apipintoje Vilkpėdėje kviečia naujausias mūsų projektas: reVINGIS – namai toliaregiams Vilniaus vizionieriams.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai