Kairiojo Neries kranto istorijos

/2024·01·24
Rajono

Kairysis Neries krantas tai ne tik Vilniaus senamiestis. Vietovės žemėlapyje ryškią vietą užima ir sparčiai atsinaujinantis bei istoriškai turtingas Vilkpėdės mikrorajonas, kuriam žadamas Markučių, Naujamiesčio ar Šnipiškių sėkmės scenarijus.

 

Ar esate girdėję? Senovėje čia augo tankus pušynas, o slėniu tekėjo siauras upelis. Tad laikui bėgant tokioje saugioje vietovėje, greta gėlo vandens šaltinių, pradėjo kurtis pirmieji gyventojai, kurie ilgainiui ir sukūrė Vilkpėdės kaimą. XVIII a. pabaigoje čia stovėjo vos keletas namų su keliomis dešimtimis gyventojų, tačiau 1862 m. per Vilkpėdę nutiesus geležinkelio liniją Peterburgas–Varšuva čia pradėjo skverbtis naujakuriai bei didesnės civilizacijos apraiškos, apie kurias pasakosime vėlesniuose #GalioPasakoja įrašuose.

 

Taigi, slenkant amžiams, Vilkpėdė tapo Vilniaus priemiesčiu ir netgi vakariniais miesto vartais. Dabartiniu Savanorių prospektu žmonės iš Vilniaus keliaudavo Trakų, Kauno ar Varšuvos link, nes tiltų Vilniuje anuomet buvo kur kas mažiau nei šiandien.

 

Dabartinė Vilkpėdė tai daug žadanti, optimizmo kupina Vilniaus dalis, kurioje plėtojame vieną ryškiausių konversijos projektų Vilniuje – reVINGIO namus, jau dabar sklandžiai įsiliejančius į Vilkpėdės istoriją ir naują jos veidą.   

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai