Įspūdinga industrinė bazilika

/2024·03·13
Rajono

Pamatę iš toli stūksančius didžiulius, dabar jau atnaujintus, ryškiai baltos spalvos kaminus suprasite, jog esate Vilkpėdėje arba kažkur šalia. Horizonte atrodantys mažyčiai kaminai, prie jų priartėjus leidžia pasijusti nykštuku.

Šis industrinis gigantas, pavadinimu Vilniaus termofikacinė elektrinė nr. 2 – tai 1948 m. pradėtas statyti sostinės atsigavimo po karo simbolis. Vilniečiams taip gerai matomi gelžbetoniai dūmtraukiai pastatyti jau 1964-1974 m., tad yra tapę neatsiejama Vilkpėdės kraštovaizdžio dalimi.

Tiesa, šiems kaminams 2023 m. buvo atliktas užtarnautas remontas, o kartu jie pakeitė ir savo spalvą – iš baltai raudonų tapo baltais. Įdomu tai, kad baltais ir raudonais dryžiais kaminai anksčiau buvo marginami dėl aviacijos saugumo reikalavimų, kurių dabar jau nebeliko. Mes spėjome įamžinti šiuos gigantus dar iki atnaujinimo, tad kviečiame pasižvalgyti po nuotraukas ir prisiminti, kaip gi jie atrodė anksčiau.

1951 m. pastatytos Vilniaus šiluminės elektrinės pastatas tai tikras industrinės architektūros pavyzdys, kuris tik įvažiavus į pačią teritoriją, svečius pasitinka lyg atskiras miestas – su savo unikaliomis gatvėmis, geležinkelio bėgiais, pastatais, ilgamečiais darbuotojais bei istorija. Pagrindinis šios įstaigos tikslas – aprūpinti šiluma ir karštu vandeniu net 200 tūkst. namų ūkių Vilniuje. Visgi, kartais šie pastatai atlieka ir kitas funkcijas – pavyzdžiui, anksčiau buvusiose, dabar nebenaudojamose durpių saugyklose buvo filmuoti garsiojo Černobylio serialo kadrai.

Šios vietos darbuotojai elektrinę vadina „geruoju monstru“, svečiai „šilumos namais”, o ekskursijų gidai – „industrine bazilika” – o kaip ją pavadintumėte jūs? Apsilankykite ir nuspręskite patys! Tai galite padaryti jau kovo 17 d. apsilankę Vilniaus šilumos tinklų organizuojamoje ekskursijoje arba galite luktelti ir šį gigantą nemokamai aplankyti gegužės 18-19 dienomis – OPEN HOUSE atviros architektūros savaitgalio metu. Patariame registruotis iš anksto, nes šis įspūdingas statinys – vienas populiariausių lankytinų objektų!

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai