Ilgiausia gatvė - ilgiausia istorija

/2024·03·18
Rajono

Ilgiausia Vilniaus gatvė turi ir vieną ilgiausių istorijų.

14,6 km ilgio Savanorių prospektas prasideda J. Basanavičiaus ir S. Konarskio gatvių sankryžoje, o baigiasi prie Gariūnų žiedo ir apima Vilkpėdę, Naujamiestį bei Panerius.

Tačiau ne trumpesnis yra ir šios gatvės buvusių vardų sąrašas. Dalinamės glausta chronologija, kaip anksčiau buvo vadinamas dabartinis Savanorių prospektas:

  • 1840 m. – Senasis Kauno pašto traktas.
  • 1859 m. – Trakų pašto kelias.
  • 1890 m. – Trakų kelias.
  • XX a. pr. – Produktų gatvė (o jos dalis į vakarus nuo dabartinio Forum Cinemas Vingis kino teatro buvo vadinama – Generalgubernatoriaus prospektu).
  • XX a. 4 dešimt. – Legionų gatvė (gatvės vėl sujungtos ir pavadintos vienu vardu).
  • 1939 m. – Savanorių alėja (gatvė pavadinta Nepriklausomybės kovų dvidešimtmečio proga ir įgavo vardą, panašiausią į dabartinį).
  • 1941 m. – Raudonarmiečių gatvė (Lietuvą užgulė pirmoji sovietinė okupacija).
  • 1941 m. vid. – Savanorių alėja (gatvei grąžintas ankstesnis vardas).
  • XX a. 5 dešimt. – Raudonosios Armijos alėja, vėliau Raudoniosios armijos prospektas (antroji sovietinė okupacija).
  • 1989 m. – Savanorių prospektas.

Visi šie pavadinimai sufleruoja ne tik, kokios svarbos ši gatvė visuomet buvo Vilniaus istorijoje, bet ir kokius istorinius kelius turėjo nueiti mūsų sostinė Vilnius kartu su visa Lietuva.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai