Bruklino (Bukčių) tiltas

/2024·03·29
Rajono

Ar norite bent sekundei mintimis nusikelti į garsųjį Niujorką?

Tai galite padaryti Vilkpėdėje! Stebint šį gražųjį Elektrinės kabantį pėsčiųjų tiltą, vietinių vadinamą Bukčių ar net dar skambiau – Bruklino tiltu, įsivaizduoti save esant Niujorke nėra taip ir sunku. Nors Elektrinės tilto matmenys nei iš tolo neprilygsta Bruklino tiltui (ilgis apie 100 m, o plotis apie 5 m) – žvelgiant iš tolo matyti, kad tai ypatingas tiltas, vertas skambaus vardo.

Bukčių tiltas buvo pastatytas dar 1957 m., kai aplink nebuvo jokių panašių statinių. Šeštojo dešimtmečio pradžioje kairiame Neries krante iškilo šiluminė elektrinė, o dešiniajame išsiplėtė Vilniaus šiltnamių ūkis, tad reikėjo pastarajam perduoti šilumą bei vandenį. Abiejų įmonių darbuotojams buvo reikalingas pėsčiųjų tiltas perėjimui per Nerį. Sumanyta tiesti tiltą, atliksiantį abi reikalingas funkcijas: tarnauti pėsčiųjų eismui bei laikyti vamzdynų trasą. Taigi, tiltas buvo naudojamas kaip atrama inžinerinėms komunikacijoms, o juo vaikščiojo darbuotojai ir miesto gyventojai.

Kabantįjį tiltą per pusmetį suprojektavo architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio talentingas mokinys, inžinierius Viktoras Ražaitis. Labai tikėtina, kad tai didžiausias tokios konstrukcijos statinys Lietuvoje, o V. Ražaitis anuomet už spartų ir sėkmingą darbą buvo paskatintas nusipelniusio inžinieriaus vardu.

Įdomu tai, kad romantišką tilto vaizdą ilgą laiką užsklandai naudojo sovietinė centrinė televizija, transliavusi iš imperijos sostinės. Pastatyti nauji Lazdynų ir komunikacijų tiltai, bei XX a. paskutiniojo dešimtmečio sunkmetis įtakojo šio kabančiojo tilto likimą: dėl smarkiai pabrangusių dujų bankrutavus šiltnamių kombinatui, Bukčių tiltas tapo mažai kam reikalingas, ir po truputį nyko tol, kol tapo avarinės būklės ir 2008 m. buvo uždarytas su tikslu jį visai demontuoti.

Visgi labai džiugu, kad vykdant Vilkpėdės transformacijos projektą, Vilniaus Bruklino tiltą buvo nuspręsta  i š s a u g o t i ! Kadangi Vilkpėdės transformacijos tikslas yra buvusį gamybos rajoną grąžinti miestui ir paversti patogiu gyvenimui, kartu su Vilkpėde atgims ir įstabusis Bukčių tiltas: rekonstruojant bus siekiama atkurti pirminį tilto dizainą paliekant vienintelę naudojimui tinkamą tilto dalį – lynus, o buvusios metalinės konstrukcijos dėl korozijos bus pakeistos naujomis. Taip pat, planuojama platinti atramas, įrengti platesnę perdangą. Tilto važiuojamojoje dalyje bus dviračių ir pėsčiųjų takai, šalia tilto numatomos poilsio zonos, o unikalų tilto grožį išryškins taupus LED apšvietimas.

Šiandien per Bukčių tiltą vaikščioti  g r i e ž t a i  d r a u d ž i a m a, visgi juo pasigrožėti iš toli – netrukdo niekas.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai